Kapat

Islak Görünümlü Makyaj Bu Yaza Damga Vuracak

Islak Görünümlü Makyaj Bu Yaza Damga Vuracak

Şimdi bu görünümü sağlamak için nasıl bir yol izlemeyiz ona bir bakalım.

Islak Görünümlü Makyaj Bu Yaza Damga Vuracak

Son zamanlarda trend olan bu ıslak görünümlü makyajlar, cildin daha parlak görünmesini sağlıyor. Islak görünümlü bu makyajın sırrı ise likit aydınlatıcılar! Bu yaz likit aydınlatıcılar makyajınızın vazgeçilmezi olacağa benziyor. Cildin daha sağlıklı ve canlı göründüğü bu trendi biz çok sevdik, peki siz ne düşünüyorsunuz?
Bu görünüme sahip olabilmek için mat ürünlerin hepsini bir kenara atıp tüm ışıltılı ürünlerimizle makyaj yapmalıyız. Aydınlatıcı ürünler bu makyajın olmazsa olmazları.

Şimdi bu görünümü sağlamak için nasıl bir yol izlemeyiz ona bir bakalım.

-Cildimizi temizleyip iyice nemlendirmeliyiz.
-İkinci adım olarak; eğer elimizde ışıltı bir baz varsa bunu tüm cildimize uygulamalıyız. Eğer böyle bir bazımız yoksa normal bazımıza veya nemlendiricimize aydınlatıcı bir ürün katıp bunu tüm cilde uygulamalıyız. Tüm cildin ışıl ışıl parlamasını istemiyorsanız bu adımı atlayıp diğer adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.
-Üçüncü adım olarak yüzünüze ıslak bitişli hatta içinde ışıltılar bulunan likit bir fondoten uygulayın.
-Göz altlarınızı kapatın.
-Kesinlikle mat pudralar ile cildinizi sabitlemeyin. Sabitleme işlemini ışıltı pudralar ile veya makyaj sabitleme spreyleri ile yapın.
-Far olarak hangi rengi seçerseniz seçin ışıltılı olmasına özen gösterin. Eğer farlarınız ıslak kullanıma uygun ise fırçanızı ıslatarak, rengi alıp uygulayın.
-Eyeliner, maskara, kaş doldurma işlemlerini her zamanki gibi yapabilirsiniz.
-Bronz bir aydınlatıcı ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.
-Krem, toz, stick veya likit aydınlatıcınız ile burun üstünüzü, kaş altlarını, elmacık kemiklerinizin üstünü, alnınızın ortası, dudak üstünüzü ve çenenizi aydınlatın. Aydınlatıcıyı iyice cilde yedirmeye özen gösterin. Eğer aydınlatıcıya sahip değilseniz ışıltılı açık renklerde bir farda işinizi görecektir.
-Dudaklarınıza ise ışıltılı ıslak bitişli bir gloss uygularak makyajınızı sonlandırın.

Etiketler : güzellikmodamakyajıslak makyajtrend

Selin Temur Güven

Selin Temur Güven

1980 yılı Ağustos ayında İstanbul Kadıköy de doğdum. Halen öğrenciyim :)