Kapat


Taylor Gibi Ol!

Taylor Gibi Ol!

9 yolu kullanarak onun gibi ol

Yaptığı şarkılarla müzik listelerinde hep bir numara olan, tüm konserlerinde performansıyla olay yaratan kısacası yaptığı her şeyi başarıyla tamamlayan Taylor gibi olmayı kim istemez?


1.       1. istediğin gibi ol “Günlük hayatında karşına yüzlerce seçim yapmanı gerektirecek durumlar çıkabilir ve sonunda yaptığın seçimler seni yansıtır. Bu sebepten dolayı yaptığın seçimler kendi seçimlerin olsun. Başka birinin seçimlerin konusunda seni etkilemesine asla izin verme. Dümende sen olmalısın.”


2. Risk al “Neyle karşılaşacağını bilmemek zor olabilir ama adımlarını düşünerek at ve hislerine güven. O zaman kazanırsın.”


3. Hayallerini büyük tut “Bir hedefime vardığımda hiç vakit kaybetmeden diğerine geçerim. Kendime şöyle söylerim; ‘Tamam, şimdi bunu yapmak istiyorum’ ve istediğim şeyi başardığımda yeniden başka bir hedef belirlerim. Yavaş yavaş ilerlemek gibi.”


4. Zaman tanı “Çok yoğun çalıştığım zamanlardan sonra geriye bakıp, istediğim şeyleri yaptığımı görürüm ve sonrasında biraz mola veririm. Çünkü dinlenmeye ve kendimle baş başa olmaya da ihtiyacım var.”


5. Takım oluştur “Etrafındaki insanların senin daha iyi bir insan olmanı sağlayacak kişiler olmasına dikkat et. Seni motive eden ve mücadeleye teşvik edecek insanlarla birlikte olmalısın.”


6. Karşılaştırma “Kendini diğer insanlarla karşılaştırmaya başladığında kanalı değiştir. Eğer bunu yapmazsan başardığın şeyleri daha az görmeye başlar ve sürekli kendini eleştirirken yaptığın şeyleri değersizleştirirsin.”


7. “HAYIR” de “Hayatından temizlemen gereken şeyler olduğunda mutlaka “hayır” da demen gerekecek. Suçlu hissetmeden istemediğin şeyleri söyleyebilmelisin. Aksi takdirde bazı şeyleri çok daha zor yoldan öğrenmek zorunda kalırsın.”


8. Odaklan “Başarını baltalamak isteyen ya da moralini bozan insanlar her zaman olacaktır. Fakat işine odaklanır ve bu insanların seni etkilemesine izin vermezsen istediğin yere ulaştığında etrafındaki insanların seni oraya getiren kişiler olduğunu görürsün. Bu, dünyadaki en güzel şeydir.”


9. Pozitif ol “Kendinden şüphe etmek bir tavşan deliğine benzer ve nerede biteceğini hiçbir zaman bilemezsin. Kendini kaybolmuş ve yenilmiş hissedersin. Oysa düşüncelerin senindir ve onları kontrol edebilirsin. Bazen bir olay olduğunda kendini olayın dışından görmeye çalışırsan ve pozitif olursan her şeyin daha kolay olacağını göreceksin.”

Etiketler : taylortaylor swiftünlüşarkıcıünlü şarkıcıkadın şarkıcıkadın ünlü

Meltem Gönül Çağlayan

Meltem Gönül Çağlayan

Soğuk bir kış akşamı Bursa da doğmuşum hayatın içine tüm sadeliğimle...