2021 yılı güncel moda gelinlik modelleri

2021 yılı güncel moda gelinlik modelleri

Her gelin, düğün gününde gelinliği içinde kendini rahat, huzurlu ve mutlu hissetmek ister. Neredeyse tüm gün ve gece boyunca üzerinizde kalacak olan gelinliğin vücut şeklinize ve mevsime uygun olması gerekir. Bunun yanı sıra dönemin trend gelinlik modelleri ile paralel olması da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle gelinlik seçerken özellikle bu noktalara dikkat ederek alışveriş yapmalısınız.

Kadınlar için en özel gün olan düğünleri için gelinlik seçimi, aceleye getirilmemesi gereken bir konudur. Öncelikle, gelinliğinizi kiralamayı mı yoksa satın almayı mı düşünüyorsunuz, ona karar vermelisiniz. Eğer kiralama yapacaksanız düğünden en az 1 ay öncesinden, satın alacaksanız 3-4 ay öncesinden hazırlıklara başlamanız önerilir. Dikim ve provaları göze alarak önceden gerekli hazırlıkların yapılması önemlidir. Tıpkı satın alma işleminde olduğu gibi gelinlik kiralanırken de gelinliği bedeninize uygun hale getirmek için bazı tadilatların yapılması gerekebilir. Aksiliklerin yaşanmaması için ön hazırlık her zaman önemlidir.

Gelinlikler kesimlerine, kullanılan kumaşa, üzerindeki aksesuar detaylarına kadar birçok farklı stilde tasarlanır. Seçiminizde önemli olan vücut yapınıza en uygun modeli bulmak olmalıdır. Birbirinden şık yeni model gelinlikler arasında son dönemlerde revaçta olanlar; üst bölgesinde zengin dantel detayları olanlardır. Prenses gelinlik modelleri ve A kesim gelinlik modelleri şık tasarımları, kabarık duruşları ve taşıdığı detaylar ile oldukça ihtişamlı göründüğünden, tarihi mekanlarda ve otel salonlarında yapılan düğünlerde tercih edilir.

Göz alıcı taşlar, kaliteli işlemeler ve kat kat kumaşlar ile hazırlanan bu gelinlik fiyatları daha az detaylı gelinliklere göre biraz daha yüksek aralıklarda olabilir. Ancak genç kadınlar için en özel günlerden biri olan düğün günlerinde eğer beğenileri bu yönde ise fazla düşünmemek gerekir. Önemli olan gelinin kendisini iyi ve mutlu hissetmesidir.

Sıklıkla tercih edilen ve en iyi gelinlik modelleri arasında yerini alan kaburga gelinlik modelleri adını özel tarlatanından alır. Çok özenli bir işçilik gerektiren bu modeller kalın ve tok kumaşlar ile üretilir. Arap modasının ışıltılarını görebileceğiniz bu gelinliklerin tarlatanları bombelidir ve gelinliğe hacim verir. Bu bombe gelinliğin etek kısmına bir nevi dalga görüntüsü oluşturur ve böylece gelinliğe ayrı bir hava katar.