E-devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır?

E-devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır?

ePTTAVM sayfası yoğun giriş nedeniyle çökünce ücretsiz maske e devlet üzerinden verilmeye başlandı. E-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak ücretsiz maske nasıl alınır, en fazla kaç tane ücretsiz maske alabiliriz, e-devlet ücretsiz maske başvuru sayfası nasıl açılır? İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatiyla devlet ücretsiz maske dağıtımına başladı. Her hafta 1 kişiye 5 tane ücretsiz maske dağıtılacak. Ücretsiz maskeleri almak için önce ePTTAVM.gov.tr adresinden giriş ve başvuru yapılıyordu. Fakat sonra sayfa çökünce e-devlet.gov.tr adresinden ücretsiz maske başvuru ekranı açıldı. 

Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak. 

"PttAVM.com" internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda "https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi olduğu belirtildi. Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

e devletten ücretsiz maske alabilmek için önce e devlet şifrenizi biliyor olmanız ve ana sayfadan TC Kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. 

Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız Şifrenizi yenileyebilirsiniz...

e-Devlet Kapısı profilinizde cep telefonunuz veya cep telefonu ile birlikte e-posta adresiniz kayıtlı ise (profilde tanımlı olan güvenlik ayarlarına göre) şifrenizi unuttuğunuzda PTT'ye giderek yeni şifre zarfı almak zorunda değilsiniz. Şifrenizi kendiniz kolay ve hızlı bir şekilde yenileyebilirsiniz.

Cep Telefonu / e-Posta bilgilerinizi kaydederek, şifrenizi unuttuğunuzda giriş ekranındaki “Şifremi Unuttum” düğmesine basarak şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

E devlet sayfasına giriş yaptıktan sonra ücretsiz maske ile ilgili herhangi bir sayfa ya da duyuru göremezseniz arama butonuna "ücretsiz maske" yazarak ilgili sayfalara yönlendirilebilirsiniz. 

Başvuruları e Devlet üzerinden alınan maskeler, PTT kargo ile ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılacak. Aile üyeleri için maske temin etmek isteyen vatandaşlar, kendilerinden istenen form üzerinde bilgileri de dolduracak. Ücretsiz maske temini, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşları kapsamayacak.