Gelin Saçınız Yüz Şeklinize Uygunmu

Gelin Saçınız Yüz Şeklinize Uygunmu
Gelin adaylarını en çok zorlayan konulardan biri de saç modelidir. Seçeceği saç hem gelinliği hem yüz şekli hem de düğün mekanıyla uyumlu olmalıdır. 
Yüz şekline uygun gelin başı nasıl yapılır?

Yüz şekline göre gelin başı modelleri değişmektedir. Öncelikle saçlarda kabarık, dar, toplu ve gergin saç modelleri yapılmaktadır. Eğer burunda kemer varsa, çenede uzunluk varsa burundaki kemeri kapatmak amaçlı perçem kullanabiliriz. Çenedeki herhangi bir hatayı kapatmak istersek bunun için daha kabarık modeller yapabiliriz.
Düğün mekanına göre gelin başı nasıl yapılır?

Mekan seçimine göre gelin saçları toplu veya açık olabilir.
Açık gelin saçlarını kır düğünlerinde, sahilde veya havuz başlarında kullanabiliriz. Bu tür saçları iyi havalarda kullanmakta fayda vardır. Çünkü açık saçlar daha çabuk düşebilir ve düşeceği içinde gün içerisinde tazelemek gerekmektedir.
Kır düğünlerinde dalgalı, dalgalı toplu veya kabarık saçlar tercih edilebilir. Aynı zamanda dalgalı saçlarla beraber vak modellerini de kullanabilirsiniz.
Gelin başı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Saç ince veya kalın telli olabilir. Düz veya dalgalı olabilir. Gelin başı yapılırken bu saç tiplerine göre önden bir uygulama yapılabilir. Saçın düşmemesi veya daha kolay şekil almasını sağlamak için bu saçları hazırlamak gerekir.