Kadıköy'de Bir Kokteyl Bar: Mathilda

Kadıköy'de Bir Kokteyl Bar: Mathilda

Kadıköy’de Caferağa Spor Salonu’nun hemen karşı tarafında, küçük ama sevimli bir mekân... Adını, Luc Besson’un kült filmi ‘Mathilda’dan almış. Kokteyller, taze meyveler, aromalar ve baharatlarla hazırlanıyor; ortaya başka barlarda tadamayacağınız tatlar çıkıyor. Mathilda’s Cocktail Bar & Kitchen’da, barın arkasında ödül almış bir isim var: Miksolojist Vedat Akar. Sektörde 20’nci yılına yaklaşan Akar’ın, Diageo tarafından düzenlenen World Class Türkiye Yarışması’nda 2017 ve 2018’te ikincilik ve üçüncülük dereceleri var. Şimdi Mathilda’da, misafirler için imza kokteyllerini hazırlayıp sunum yapıyor. Üstelik bütün bu kokteyllerde kullandığı meyveleri yerel üreticilerden bizzat kendi temin ediyor.

 

Barda cuma ve cumartesi günleri DJ performansı var. Pazartesileriyse atölyeler tertip ediliyor. Tarihleri sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Kokteyl meraklısıysanız, atölyede sadece hazırlamayı öğrenmekle kalmayacak, reçetesini Vedat Akar’ın hazırladığı ilginç kokteyllerden de deneyimleyeceksiniz. Mathilda’da klasikler kokteyller 32-45 lira. İmza kokteyllerine isim

değil, numara vermişler. Bunun nedeni, içeriğine ve malzemenin önemine dikkat çekmek. Bu dokuz imza kokteylinin fiyatları 35-50 lira. No 2, No 3, No 8 ve No 9, favoriler.


Mathilda Cuma ve cumartesileri 12.00-04.00 arasında hizmet veriyor; diğer günler

12.00-02.00 saatleri arasında açık.