Teknolojik Ürünlerin Kadın Dünyasındaki Yeri

Teknolojik Ürünlerin Kadın Dünyasındaki Yeri

Kadınların her ne kadar teknolojiyle olan ilişkisinin erkekler kadar sıkı olmadığı düşünülse de, çalışan kadınların da, ev hanımı olan kadınların da teknolojiyi erkekler kadar kullandığını, hatta bir adım öteye taşımak gerekirse, daha fazla kullandığını
rahatlıkla söyleyebilirim.

AKILLI TELEFON,LAPTOP, ROBOT SÜPÜRGE VE MUTFAK ROBOTU

İş dünyasında hepimizin kullandığı akıllı telefon,laptop gibi teknolojik ürünlere ek olarak özellikle ev hanımlarının robot süpürge ve mutfak robotu gibi ürünleri aktif ve pratik olarak kullandığını görüyoruz.

YAZILIM ÜRÜNLERİ DE KADINLARIN İLGİ ODAĞINDA

Yalnızca donanım ürünlerive bu ürünlerin paralel ürünleri değil, sağlık teknolojileri ve yazılım teknolojileri tarafında yer alan ürünlerde de kadınlar gelişmeleri heyecanla takip ediyor. Hatta takip etmekle kalmayıp, kimi zaman faaliyetlere ve geliştirmelere de katılım sağlıyorlar.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL, MOTOSİKLET, ELEKTRİKLİ BİSİKLET VE DRONE

Son yılların en çok konuşulan ürünlerinin elektrikli otomobil, elektrikli motosiklet, elektrikli scooter, elektrikli bisiklet ve drone olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dünya genelinde oldukça ilgi gören bu ürünlere kadınların ilgi göstermesi, ürünlerin çok daha hızlı yayılmasına ve gelişmesine neden oluyor. Bu pozitif yönde olan ilgi sayesinde ürünlerin gelişimi de oldukça hızlanıyor. 

YAZILIM VE DONANIM FARKETMEKSİZİN GELİŞİM DEVAM EDİYOR

En çok dikkat ettiğim konulardan bir tanesi kadınların teknolojiye olan bakış açısı ve teknolojiyi kullanım şekli. Teknoloji denilince akla her zaman akıllı telefon, laptop, vb. donanım tabanlı ürünler geliyor. Ancak son zamanlarda kadınların göstermiş olduğu gelişim ve tercihler sağlık teknolojileri, biyokimya, yazılım, e-spor gibi sektörlerde de kendisini göstermeye başladı. Kadınların teknoloji sektörüne yön verdiğini görmemize çok az bir zaman kaldı diyebiliriz.